5 Mayıs 2012 Cumartesi

The Certificate is Invalid for Exchange Server Usage

Local CA’dan yada Global bir CA’dan aldığınız sertifikayı Exchange 2010’a yüklediğinizde aşağıdaki gibi bir hata alabilirsiniz.

Bunun 2 sebebi vardır.
Birinci sebebi, Yüklediğiniz sertifikadaki CA nın bilgisayarınız tarafından güvenilen bir authority olarak tanınmamasıdır.Yapılacak adımlar aşağıdaki gibidir.

Eğer Local CA’dan aldığınız bir sertifika ise aşağıdaki şekilde sorunu giderebilirsiniz. Authority sertifikasını bilgisayarınıza yüklemeniz yeterli.

CA servera web adresinden ulaşıp, iaretli olan CRL içeriğini download etmek için tıklıyoruz.

Yukarıda işaretli olanları download ediyoruz.

Mmc / certificates /computer account kısmını açıp, import işlemlerini yapıyoruz.

Trusted Root Certification Authorities altına sırası ile import ediyoruz.
EMC üzerinde sertifikayı kontrol ettiğimzde hatanın giderildiğini görmekteyiz.

İkinci sebebi ise, Entrust L1C Chain Certificate bilgisayarınız tarafından güvenilen bir authority olarak tanınmamasıdır ve bu sertifkanın eskik olmasından kaynaklanmaktadır.Yapılacak adımlar aşağıdaki gibidir.
L1C Chain Certificate içeriğini bir notepad açın ve oraya kopyalayın. Daha sonra bunu uzantısı .cer olarak şekilde kaydedin. (Ben desktopa kaydediyorum.) Desktopta L1C Chain Certificate.cer isimli bir sertifka dosyam oluştu.

Oluşan bu sertifika dosyasına çift tıklayın.

Install Certificate kısmını tıklayın. Next ile devam edin. Place all certificates in the following store kısmını seçin ve Browse tıklayın.

Gelen ekranda show physical stores kutucuğunu işaretleyin. Intermediate Certification Authorities/ Local Computer işaretleyin.

Next tıklayarak devam edin.

Sertikayı import ettiğine dair bilgiyi aşağıdaki gibi görmekteyiz.


Faydalı olması dileğiyle.
http://www.entrust.net/knowledge-base/technote.cfm?tn=7566

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder