19 Temmuz 2012 Perşembe

Acronis’in Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri 2010 Gartner Enterprise Magic Quadrant’a GirdiWoburn, Mass., X Haziran 2010 – Fiziksel, sanal ve cloud ortamlar için kullanımı kolay yedekleme, kurtarma ve güvenlik çözümleri lideri Acronis, bugün, Acronis® Backup & Recovery™10 ürün grubunun, lansmanından yalnızca 18 ay sonra, Gartner, Inc. tarafından yazılan İşletme Disk Tabanlı Yedekleme/Kurtarmada 2010 Magic Quadrant raporuna dahil edildiğini açıkladı.

Acronis, kurulduğu 2002 yılından beri, Acronis True Image™ ve daha yakın bir zamanda piyasaya sunulan Acronis Yedekleme ve Kurtarma ürünleri ile küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) sektöründe yedekleme ve kurtarma alanında lider olmuştur. Acronis müşterisi olan işletmeler şimdi de, felaketten kurtarma için kapsamlı bir yedekleme ve kurtarma stratejisinin temel bir unsuru olarak, gelişmiş disk imajlama yetkinliklerini kullanmaya başladılar. Sayıları giderek artan bu işletmeler, uzaktan ve şube ofislerde yedekleme ve kurtarma için Acronis yazılımını kullanıyor ve birçok işletme Acronis’in Linux ortamları için en iyi yedekleme çözümünü sağladığını keşfediyor.

Gartner, işletmelerden gelen bu talebin bir sonucu olarak Acronis’i İşletme Yedekleme ve Kurtarma 2010 Magic Quadrant raporunda tanıttı. İşletmeler Acronis’in disk imajlama ve Bare Metal Restore (BMR) için sağladığı kurtarma hızını ve hızlı eş zamanlı sistem kurulumunu takdir ediyor.

Temmuz 2009’da piyasaya sunulan Acronis Backup & Recovery 10, Windows ve Linux ortamları için kapsamlı ve güvenli bir yedekleme ve kurtarma ürünleri portföyüdür. Her ölçekten kuruluş fiziksel, sanal ve cloud ortamlarda yedekleme süreçlerini basitleştirip otomatikleştirebilir. Opsiyonel yazılım tabanlı veri tekilleştirme, depolama kapasitesini en iyi şekilde kullanarak ağ trafiğini azaltır. Bir felaket meydana geldiği zaman, Acronis esnek bir felaketten kurtarma ve taşıma sağlayarak, sunucuları, istemcileri ve PC’leri aynı veya farklı bir donanıma veya sanal bir sunucuya geri yükler. Acronis’in Evrensel Geri Yükleme teknolojisi, işletmelerin tüm sistemi, Windows ortamlarındaki farklı bir donanıma yüklemelerini sağlayarak, çok platformlu kurtarma işlemini çok basit bir hale getirir. Güvenli, kullanımı kolay yönetim konsolu, yedekleme ve kurtarmayı basitleştirerek IT yöneticisinin zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmesini sağlar.

Acronis CEO’su Jason Donahue, “KOBİ pazarına odaklanmış ve işletme pazarına nispeten yeni katılan bir kuruluş olarak, bu işletme odaklı raporda yer almaktan memnuniyet duyuyoruz. Teknolojimizi kullanan işletmelerin sayısının artması, bu rapora dahil olmamızı garantiledi ve bu da gelişmiş imajlama teknolojimizin ve BMR yetkinliklerimizin kapsamlı bir yedekleme ve felaketten kurtarma planının önemli bir unsurunu karşıladığını gösteriyor” şeklinde konuştu.

Donahue şöyle devam etti; “İlk önceliğimiz KOBİ pazarına odaklanmak. Ancak yaptığımız ve geliştirmeye devam ettiğimiz ürün iyileştirmeleri, İşletmelerin istek ve ihtiyaçlarını daha fazla karşılar oldu. Sanallaştırma, entegre uygulama koruması ve genel felaketten kurtarma ve veri koruması kapsamında işletme pazarının temel unsurlarını ele almaya devam etsek bile çekirdek KOBİ pazarımızın belirli ihtiyaçlarını karşılamaya devam edebileceğimize inanıyoruz”.

Amerika’nın üçüncü büyük kredi birliği olan, yaklaşık bir milyon müşteriye ve 14.5 milyar dolar değerinde mal varlığına sahip Pentagon Federal Credit Union, yedekleme ve kurtarma teknolojisi için Acronis’e güveniyor. “Acronis’in çözümlerini kullanarak kurtarma zamanı hedeflerimizi önemli ölçüde azaltmayı başardık” diyen Pentagon Federal Credit Union Sistem Entegrasyon Müdürü Lance Auman, şöyle devam etti: “Acronis, seçtiğimiz herhangi bir işletim sistemine geri yükleme yapmak için bize : donanım bağımsız geri yükleme esnekliğini sağlıyor . Kurtarma hızındaki artış ve teknisyen zamanındaki düşüş kombinasyonu, IT ekibimizin güncelleştirmelerle ve müşteriye yönelik sistemlerle daha proaktif olmasını sağlıyor”.
Gartner’ın Temmuz 2010 raporu: Hype Cycle for Storage Technologies 2010’da, Bare Metal Restore, çok önemli bir teknoloji olarak belirtiliyor. “Hızlı sistem kurtarmaya olan ihtiyaç her zamankinden daha fazla, çünkü tüm iş modeli bir şirketin sunucularının düzgün çalışmasına bağlı olabilir. Bir donanım arızası durumunda, özellikle de yeni sistemler bozulan sistemler ile aynı değilse, geleneksel kurtarma, saatler veya günler sürebilir. BMR, sunucular için kurtarma zamanlarını büyük ölçüde azaltır ve PC’lerin çabuk, düzgün ve sorunsuz çalışmalarını sağlayabilir.

Acronis birçok yenilikçi yedekleme çözümünde liderdir. Bunların bazıları şunlardır:

• Görev açısından kritik ortamlar için sanal sunucuların ilk kez anında kurtarılması
• Tam entegre olarak çalışan İLK, Fiziksel/Sanal, yerinde ve Cloud Yedekleme ve Bare Metal Kurtarma Çözümü.
• Hem İmaj tabanlı hem de Agent’sız Sanal Sunucu Yedekleme ve Kurtarmada ilk Entegre Yerel/Online çözüm
• Dosya/blok, kaynak/hedef esnekliğine sahip ilk uygun maliyetli ve yüksek performanslı yazılım tabanlı veri tekilleştirme
• Müşterilerin farklı donanıma kurtarmasını sağlayan ilk Evrensel Geri Yükleme
• Fizikselden Sanala (P2V) taşımayı destekleyen ilk tedarikçilerden biri ve tek bir uygulamada Fizikselden Sanala (P2V), Sanaldan Fiziksele (V2P), Fizikselden Fiziksele (P2P) ve Sanaldan Sanala (V2V) taşıma sunan az sayıdaki tedarikçiden biri.


Gartner Raporuna buradan erişebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder