18 Temmuz 2012 Çarşamba

Mirsis Bilgi Teknolojileri Microsoft Cloud Partner oldu

Online platformlarda, her hangi bir kuruluma gerek kalmadan web tabanlı uygulamalar ile müşterilere yazılım ve işlemsel kaynaklarını sunan yeni bir teknolojiye bulut kavramı verilmektedir.

Bulut bilişim sayesinde yerden (lokasyon) bağımsız, işletim sisteminden bağımsız, aygıttan bağımsız bir bilişim söz konusudur. Belgelerinizi artık yedeklemeniz veya yanınızda taşımanız gerekmez. Tek ihtiyacınız gerektikleri zaman İnternet'e erişip belgenize ulaşmaktır.

Ama en yaygın olarak mail hizmetlerini örnek verebiliriz. Gmail, Hotmail, Yahoo mail gibi yaygın kullanılan hizmetler bulut bilişimin en iyi örnekleridir.


Bilişim dünyasında son yıllarda artık adını sıksık duyduğumuz bulut bilişim (Cloud Computing) gün geçtikçe hayatımıza daha da girmeye başlıyor.Bulut Bilişim temele olarak maliyetlerin düşürülmesini, değişen iş gereksinimlerine hızlı cevap verebilmeyi, ve karmaşıklığın azaltılmasını sağlar.Gelişen IT dünyasını sürekli olarak takip eden ve bu alanda başarılara imza atan Mirsis Bilgi Teknolojileri Microsoft Cloud Partner olmuştur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder