8 Ağustos 2012 Çarşamba

iPhone 5′in Beklenen ÖzellikleriApple'ın bu yılın sonbahar aylarında piyasaya çıkarması beklenen yeni iPhone, çok daha ince olacak. Wall Street Journal Gazetesi’nin Apple’ın çalıştığı Asyalı parça üreticilerinden aldığı bilgilere dayandırdığı habere göre, iPhone 5’te ekranın daha ince olabilmesine olanak sağlayan yeni bir teknoloji kullanılacak. 9.3 milimetre kalınlığındaki iPhone 4S’te ekran 3 temel parçadan oluşurken, yeni iPhone’da bu yeni ekran teknolojisiyle ikiye inecek.

iPhone 4S’te bulunan ekran, LCD panel, dokunmatik panel ve cam kapaktan oluşuyor. Apple’a ekran üreten Sharp, Japan Display ve LG Display’in “in-cell” adlı yeni teknolojisiyle iPhone 5’te cam kapağın yanında dokunmatik özelliklere sahip olan LCD panel kullanılacak.

DAHA KALİTELİ GÖRÜNTÜ DAHA UZUN BATARYA ÖMRÜ
iPhone 5’te sensörlerle birleşecek olan ekran, cihazın yarım milimetre incelmesini sağlayacak. Ancak  incelikten ziyade daha kaliteli bir görüntü sunulacak. Bu yenilik 3,5 inç genişliğinde olan iPhone’un ekranının minimum 4 inçe çıkarılmasına karşın ağırlığının aynı seviyede (140 gram) kalabilmesini sağlayacak. Yeni iPhone’un ekranının incelmesi, Apple’a, Samsung’un Galaxy S III’ünden daha uzun konuşma ve bekleme süresi sunan pile sahip olmasını da sağlayacak.

Önümüzdeki günlerde daha da çekişmeli geçecek olan teknoloji savaşlarında, Apple yine ipi göğüslemeyi hedefliyor…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder